Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Sekcja Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych

Sekcja Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie zajmuje się ustaleniem prawa do świadczeń oraz ich wypłata następuje odpowiednio na wniosek złożony ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy.

W celu ubiegania się o prawo do:

  • Świadczeń wychowawczych
  • Świadczeń rodzinnych
  • Specjalnego Zasiłku Opiekuńczego
  • Świadczeń z funduszu alimentacyjnego
  • Świadczenia „Za Życiem”

- wnioski można uzyskać w Sekcji Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych OPS w Gryfinie ul. Sprzymierzonych 8A lub pobrać bezpośrednio ze strony internetowej jednostki  http://www.ops.gryfino.pl, w zakładce DRUKI.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń można składać tradycyjnie w formie papierowej na miejscu w tut. Sekcji lub przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie ul. Łużycka 12, 74-100 Gryfino, jak również w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu emp@tia lub innego systemu teleinformatycznego wskazanego lub utworzonego przez ministra właściwego do spraw rodziny.

Czyste Powietrze

W celu ubiegania się o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego, niezbędnego do przedłożenia w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Szczecinie, należy złożyć w tut. Sekcji wniosek - żądanie wydania zaświadczenia zgodnie
z miejscem zamieszkania osoby ubiegającej się.

Przedmiotowy wniosek można uzyskać w tut. Sekcji lub pobrać bezpośrednio ze strony internetowej http://www.ops.gryfino.pl, w zakładce DRUKI.

Wnioski można składać tradycyjnie w formie papierowej lub przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie ul. Łużycka 12, 74-100 Gryfino.

 

Godziny urzędowania Sekcji:

Poniedziałek – 8.00- 16.00

Pozostałe dni - 7.30 – 15.30

 

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Tabisz 06-08-2021 13:01
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 06-08-2021
Ostatnia aktualizacja: - 06-08-2021 13:01